Chleb

Chleb Baryczok posiada certyfikat i znak towarowy Dolina Baryczy Poleca. Gwarantuje że jest to produkt wyjątkowy, który powstaje na podstawie tradycyjnych receptur, a przy jego produkcji wykorzystywane są naturalne składniki a proces produkcji jest przyjazny dla środowiska naturalnego.

Nazwa chleba nawiązuje do rzeki Barycz. Baryczok wypiekany jest w piecu ceramicznym a do jego produkcji wykorzystuje się m. in. żurek oraz maślankę. Chleb jest dostępny bezpośrednio w piekarni oraz w sklepach na terenie całej gminy Przygodzice.
 

Chleb Baryczok                
Chleb Baryczok   Certyfikat   Sprzedaż pieczywa


Piekarnia

Spółdzielnia posiada własną piekarnię, która produkuje 80 gatunków pieczywa. Na swoje wyroby posiadamy certyfikaty jakości. Nasze pieczywo produkujemy na naturalnych kwasach. Wypiekamy w piecu ceramicznym węglowym.

Pieczywo wyrabiane i kształtowane jest ręcznie. Spółdzielnia wystawia swoje produkty piekarnicze na wielu wystawach takich jak: Targi Poznań, Festyny, Dożynki, Regionalne Targi Rolnicze. Gminna Spółdzielnia zaopatruje w swoje produkty piekarnicze placówki handlowe w obrębie 40 km. Adres piekarni:

Piekarnia
Gminnej Spółdzielni "Samopomoc Chłopska"

ul. Wrocławska 2
63-421 Przygodzice
tel. 062 7336019

 

 

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich Europa inwestująca w obszary wiejskie Projekt opracowany przez Gminna Spółdzielnia Samopomoc Chłopska Przygodzice W ramach projektu "Remont tradycyjnego pieca do wypieku Chleba Baryczok - lokalnego produktu certyfikowanego znakiem "Dolina Baryczy Poleca" oraz wydanie materiałów promocyjnych. sfinansowanego w ramach operacji Małe Projekty współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 Leader współfinansowana ze środków Unii Europejskiej Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi

 
 
GS Przygodzice
menu: O spółdzielni | Nasza historia | Sklepy i magazyny | Chleb Baryczok | Kontakt
ZOOM - ipolska.info